Adventní lidový jarmark v Památníku A. Stiftera v sobotu 2. prosince 2017

V sobotu před první adventní nedělí bude muzejní památník A. Stiftera v Horní Plané opět dějištěm tradičního Adventního lidového jarmarku. V prostředí historického objektu a stávající expozice a výstav, ve dvoře, na zápraží i v zahrádce budete mít možnost prohlédnout si i nakoupit originální výrobky, sledovat řemeslníky a tvůrce při práci a využít několik možností vlastnoručně si něco vyrobit ve výtvarných a tvořivých dílnách.

Zastoupena budou různá řemesla, různé techniky a rukodělné práce. Pozvání k účasti na jarmarku přijala i řada regionálních lidových výrobců, včetně iwc pilot replica watches výrobců s certifikátem Šumava originální produkt, tradičně se jarmarku účastní hornoplánské školy a některé místní či okolní obchody, živnostníci i jednotlivci. K programu neodmyslitelně patří i pohádková vyprávění a soutěžní kvíz. Vyprávění „Pohádkový advent“ je pořádáno ve spolupráci s Městskou knihovnou v Českém Krumlově. Bude pro Vás připraven také originální hornoplánský fotokoutek. A samozřejmě nebudou chybět dobroty, bude tu praskat oheň, vonět dřevo a jehličí…

Přijďte se podívat!

Přijďte si udělat radost na Adventním lidovém jarmarku “u Stifterů”!

Zájem návštěvníků a každoroční srdečná, domácí a poklidná atmosféra je největší odměnou pro nás všechny, kteří jarmark připravujeme.

Pořadatelé:

Památník-rodný dům A. Stiftera, pobočka Regionálního muzea v Českém Krumlově

Město Horní Planá

Nadšenci a přátelé z Horní Plané a okolí

Spolupráce:

Městská knihovna v Českém Krumlově

Kontakt:

Památník-rodný dům Adalberta Stiftera

Palackého 21, 382 26 Horní Planá, tel/fax: 380 738 473

e-mail: stifter@horniplana.cz, pobočka Regionálního muzea v Českém Krumlově

www.muzeumck.cz; www.horniplana.cz

Share This