Hornoplánská brusle 2018 se uskuteční v sobotu 3. března

Hornoplánská brusle 2018 se uskuteční v sobotu 3. března

Odpoledne plné bruslení a zábavy pro celé rodiny se uskuteční v sobotu 3. března u pláže v Horní Plané. Město na zamrzlém Lipně uspořádá Hornoplánskou brusli, jejíž cílem je mimo jiné propagace fenoménu přírodního bruslení a ledové dráhy, která nemá ve světě obdoby. Začátek je naplánován na 13. hodinu.

„Hornoplánská brusle je krásná tradice. Milá sportovní událost, které se může aktivně zúčastnit každý, kdo se udrží na bruslích a má soutěživého ducha. Každopádně zážitek je to i pro diváky. Všechny zveme, bude to fajn odpoledne,“ říká Jiří Hůlka, starosta Horní Plané.

Kategorie jsou následující: děti do 6, 10 a 15 let, ženy – 500 metrů, muži 1000 metrů a Supermani – 1000 metrů s pneumatikou za pasem. Speciální kategorií jsou maminky s kočárky.

„Registrace je jednoduchá, stačí přijít na místo a zapsat se od 13 hodin do některého ze závodů. A vlastně ani není třeba mít brusle, na místě budou k zapůjčení,“ upozorňuje Luděk Štěpánek z hornoplánského infocentra.

Hodnotné dary poskytli místní podnikatelé. Vítězové se mohou těšit například na zapůjčení motorového člunu na půl dne, finanční dary, sportovní výstroj, poukaz na konzumaci v restauraci, pizzu, dárkové tašky a sladkosti pro děti.

Po soutěži se na ledě uskuteční diskotéka, která po setmění vyvrcholí ohňostrojem. Návštěvníkům akce bude vyhrazeno parkoviště u pláže. Vstupné je zdarma.

Share This