Novinář a spisovatel Václav Votruba představí v Horní Plané svůj nový román Na pokraji

Na pokraji. Tak se jmenuje aktuální román novináře a spisovatele Václava Votruby. V pátek 16. prosince ho od 19 hodin představí návštěvníkům knihovny v Horní Plané. Zároveň povypráví i o své druhé novince s názvem Kniha kovu, ve které zmapoval českou metalovou scénu.

„Na pokraji je smutný příběh, který se odehrává v polovině minulého století. Je o tom, kam až člověk dokáže zajít, když mu jde takzvaně o krk. Kniha kovu je svým způsobem jedinečné dílo, prostřednictvím vzpomínek, komentářů, názorů muzikantů mapuje vývoj tvrdého metalu v České republice, respektive Československu. Obě knihy čtenářům v Horní Plané moc rád představím,“ usmívá se Václav Votruba.

„Zjištění , že můj kamarád, novinář a hudebník Václav Votruba napsal svůj první román, bylo v počátku překvapením. Při druhém zamyšlení to však považuji za logické vyústění jeho novinářské práce. A to, že druhý knižní počin vydal za dva měsíce? Tam se jistě odrazila jeho hudební láska k metalu. Už teď se těším, až si navleču tlusté ponožky, otevřu láhev vínka a začtu se při dlouhé šumavské zimě do románu Na pokraji,“ dodává Luděk Štěpánek, ředitel Kulturního a informačního centra v Horní Plané.

Václav Votruba se poté přesune do sálu KiC, kde odehraje koncert se svou kapelou Dark Angels v rámci Rockových Vánoc.

Share This