Kalendář akcí 2024

Kalendář akcí na rok 2024

Změna programu vyhrazena!

3.-29.4. VÝSTAVA: MOMENTALIS REALIS

Srdečně Vás zveme na další výstavu tentokrát z dílny Františka Kříže – hudební nástroje, obrazy, sochy, dřevořezby a mozaiky. Uvidíte i největší kytaru zapsanou v knize rekordů.
kde: Galerie, Kulturní a informační centrum, Náměstí 8, Horní Planá
čas: ve všední dny od 7,30 do 16,00 hodin
Vstupné: zdarma

30.4. ČARODĚJNICE A MÁJKA

Čarodějnické hry pro děti, pálení Morany a stavění máje v podvečer Filipojakubské noci. Pořádá město Horní Planá, MŠ Horní Planá a hasiči Horní Planá.
kde: náměstí, Horní Planá
čas: od 15,30 hodin hry pro děti na náměstí, od 17,00 hodin posezení pod májkou u kostela sv. Markéty na náměstí
Vstupné: zdarma

30.4. STAVĚNÍ MÁJE V PERNEKU

Pořádá SDH Pernek.
kde: náves Pernek

14.5. VÝLET PRO SENIORY

Zveme seniorky a seniory na společný výlet! Vyrazíme do Kláštera Borovany, kde nás bude čekat komentovaná prohlídka. Pak budeme mít krátký rozchod pro volný čas, kdy toto můžete využít k prohlídce klášterní zahrady nebo si dojít na oběd či kávu. Pak přejedeme a navštívíme ZOO Dvorec. Návrat do Horní Plané bude zhruba v 16.30 hodin. Výlet je zdarma (doprava a všechny vstupy). Zaplatíte si pouze oběd nebo občerstvení, nebo je možné si vzít svačinu na celý den. Přihlášení je nutné u paní knihovnice Dity Šárové buď osobně nebo na telefonu: +420 605 269 174, a to nejpozději do 10.5.2024. Počet míst: 20 účastníků. Těšíme se!
Nástupní místo do autobusu: před Jednotou, náměstí, Horní Planá
čas: v 8,30 hodin

25.5. DEN DĚTÍ

Zábavné odpoledne plné soutěží a her pro celou rodinu. Lezecká stěna, zorbing, ukázky prací záchranných složek atd. Od 21,30 hodin promítneme pro děti i dospělé film v letním kině zdarma: ZACHRAŇTE TYGRA – dobrodružný, rodinný.
kde: hřiště na Dobré Vodě, Horní Planá a Letní kino Horní Planá
čas: od 13,00 hodin
Vstupné: zdarma

8.6. SETKÁNÍ S MUSICOU VIVOU

Setkání spřátelených sborů s hornoplánským sborem Musica Viva. Letos navíc sbor oslaví výročí 20. let své existence. Uskuteční se koncerty v kostele sv. Jana Nepomuckého ve Zvonkové a v kostele sv. Markéty v Horní Plané. Pozvání přijal českokrumlovský smíšený pěvecký sbor Perchta pod vedením Evy Řehulkové. Dále vystoupí smíšený pěvecký sbor Musica Viva z Horní Plané pod vedením Jiřího Balka. Oba sbory hudebně doprovodí několik členů Krumlovského komorního orchestru a další…
kde: kostel sv. Jana Nepomuckého ve Zvonkové a kostel sv. Markéty v Horní Plané
čas: od 16,00 hodin a od 19,00 hodin
Vstupné: dobrovolné

8.6. LETECKO-MODELÁŘSKÝ DEN

Ukázky rádiem řízených modelů letadel, větroňů a helikoptér. Večer taneční zábava s DJ. Akci pořádají letečtí modeláři Horní Planá.
kde: louka Maňávka za Horní Planou
čas: od 13,00 hodin
Vstupné: zdarma

14.6. VELKOFORMÁTOVÉ PROMÍTÁNÍ „SEIDELOVA ŠUMAVA“

Zveme Vás do Letního kina Dobrá Voda v Horní Plané na jedinečné velkoformátové promítání Seidelových fotografií a dobových krátkých filmů „SEIDELOVA ŠUMAVA“. Šumavou nás provede Petr Hudičák a Zdena Mrázková z Muzea fotoateliér Seidel z Českého Krumlova a Jindřich Špinar z Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích. Promítání bude obohaceno dobovou hudbou, o kterou se postarají KRUMZUŠBAND z Českého Krumlova pod vedením Pavla Hlaváče. Občerstvení zajištěno. V rámci akce bude možné projít se až do kaple Panny Marie Bolestné a projít si tento krásný kostelík za svitu svíček, a to od 22 hodin až do půlnoci. Nenechte si tento ojedinělý zážitek rozhodně ujít! 
kde: Letní kino Dobrá Voda, Horní Planá
čas: od 21,00 hodin
Vstupné: 100,- Kč

28.6. KINO ZA VYSVĚDČENÍ

Tradiční promítání pro děti za vysvědčení zdarma. Letos promítáme animovaný příběh Strašidlo Cantervillské. Více na www.kinohorniplana.cz
kde: Letní kino Horní Planá
čas: od 21,30 hodin
Vstupné: zdarma

1.-29.7. LETNÍ KINO HORNÍ PLANÁ

Hrajeme každé pondělí a pátek a za každého počasí! Kompletní program najdete na www.kinohorniplana.cz
kde: Letní kino Horní Planá
čas: od 21,30 hodin
Vstupné: 100,- Kč

3.7.-31.7. KULTURNÍ LÉTO U KAŠNY

Zveme divadla a pořádáme koncerty každou středu u kašny na náměstí. Letos se můžeme těšit např. na TRIO IVANA HLASE, úžasné DIVADLO NA VĚTVI nebo na skvělý swing kapely OLD STEAMBOAT JAZZ BAND. Při nepřízni počasí se akce přesouvají na sál do Kulturního a informačního centra, Náměstí 8, Horní Planá.
kde: u velké kašny na náměstí, Horní Planá
čas: od 18,00 hodin
Vstupné: zdarma

1.7.-30.7. ZÁBAVNÁ HRA: POZNEJ ZVÍŘE

Zábavná hra Poznej zvíře podle části jeho těla. Čeká Vás celkem 10 zastavení na části Stifterovy stezky. Správnou odpověď si načtete na každém zastavení přes QR kód.
kde: část Stifterovy stezka v Horní Plané
čas: časově neomezeno
Vstupné: zdarma

12.-14.7. MARKÉTSKÁ POUŤ

32. ročník tradiční lidové pouti s atrakcemi, lidovými řemesly, bohatým kulturním programem, svatou mší, sokolnickými ukázkami a mnoho dalšího. Těšit se můžete na skvělé vystoupení kapely GLOW, NABETON, GIN F# nebo třeba WANASTOWI VJECY REVIVAL. A tradičně přijede i úžasný vypravěč a sokolník MILAN STRAKA.
kde: město Horní Planá
čas: dle jednotlivých scén
Vstupné: zdarma

15.-19.7. PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR KIC

Tradiční tábor Kulturního a informačního centra Horní Planá. Tábor plný her, zábavy, výletů, tvoření a hlavně pohody v prostředku prázdnin s Eliškou Rolníkovou a Sabinou Korandovou. Pro hornoplánské děti na I. stupni ZŠ. Přihlašování v Infocentru Horní Planá od 20.5.2024 8,00 hodin telefonicky (380 738 008) nebo osobně.
kde: Kulturní a informační centrum, Náměstí 8, Horní Planá
Cena: 1.500,- Kč / dítě

2.-30.8. LETNÍ KINO HORNÍ PLANÁ

Hrajeme každé pondělí a pátek a za každého počasí! Kompletní program najdete na www.kinohorniplana.cz
kde: Letní kino Horní Planá
čas: od 20,30 hodin
Vstupné: 100,- Kč

7.-28.8. KULTURNÍ LÉTO U KAŠNY

Zveme divadla a pořádáme koncerty každou středu u kašny na náměstí. Letos se můžeme těšit např. na TRIO IVANA HLASE, úžasné DIVADLO NA VĚTVI nebo na skvělý swing kapely OLD STEAMBOAT JAZZ BAND. Při nepřízni počasí se akce přesouvají na sál do Kulturního a informačního centra, Náměstí 8, Horní Planá.
kde: u velké kašny na náměstí, Horní Planá
čas: od 18,00 hodin
Vstupné: zdarma

24.8. HORNOPLÁNSKÁ TRAKTORIÁDA

Tradiční a velmi oblíbené soutěžní klání traktorů domácí i tovární výroby. Čeká nás 8. ročník. Od 18,30 hodin budou hrát k tanci i k poslechu KOCOUROVO KARTÁČ.
kde: hřiště Dobrá Voda, Horní Planá
čas: od 11,00 hodin

7.9. SEPTEMBEER FEST

11. ročník velkých slavností malých pivovarů s bohatým kulturním programem, kdy hřeb večer zažijeme s kapelou TLUSTÁ BERTA a ABBA REVIVAL. Letošní ročník nám skvělé pivo natočí například PIVOVAR KNĚŽÍNEK, PIVOVAR ROŽMBERK, PIVOVAR MALT SVACHOVA LHOTKA, PIVOVAR HULVÁT nebo PIVOVAR HABAKUK. POZOR! Letošní ročník se přesouvá z parkoviště u pláže na náměstí (dolní část, pod Jednotu). 
kde: náměstí – dolní část, Horní Planá
Vstupné: zdarma

12.10. DRAČÍ PEČENÍ

Pouštění všelijakých draků, pečení „dračích“ buřtů a plno zábavy. Buřtíky na oheň si přineste s sebou.
kde: hřiště Dobrá Voda Horní Planá
čas: od 14,00 do 17,00 hodin
Vstupné: zdarma

25.10. KONCERT: LIAM STAYNER & HISSBOYS LIVE

Zveme Vás na supr koncert kapely LIAM STAYNER & HISSBOYS LIVE. To pravé americké country, rockabilly a blues! Doporučujeme rezervaci místa na T: 606 492 030.
kde: Kavárna U Tří koček, Náměstí 8, Horní Planá
čas: od 18,00 hodin
Vstupné: 100,- Kč

31.10. HALLOWEEN

Strašidelný podvečer pro děti s plněním úkolů a pro ty, co se příliš nebojí, následuje promítání strašidelného filmu od 18,00 hodin, letos to bude DÍVKA NA KOŠTĚTI.
kde: sál, Kulturní a informační centrum, Náměstí 8, Horní Planá a náměstí
čas: od 16,30 hodin
Vstupné: zdarma

11.11. SV. MARTIN

Svatomartinský lampiónový průvod se sv. Martinem, vystoupením dětí z MŠ Horní Planá.
kde: Dobrá Voda, Horní Planá
čas: od 17,00 hodin
Vstupné: zdarma

15.11. PŘEDNÁŠKA: JÍDLO A DUŠEVNÍ ROVNOVÁHA

Srdečně Vás zveme na další milé a velmi poučné povídání s Michalem Říhou ze studia IPECA, tentokrát na hodně zajímavé téma „JÍDLO A DUŠEVNÍ ROVNOVÁHA“. 
kde: Kavárna U Tří koček, Náměstí 8, Horní Planá
čas: od 17,00 hodin
Vstupné: 50,- Kč

25.11. DIVADLO: CESTA DO BETLÉMA

Pozvánka na divadelní vánoční představení pro MŠ a 1. stupeň ZŠ nazvané „CESTA DO BETLÉMA“ s hudebně-divadelní skupinou Rybníkáři.
kde: Sál, Kulturní a informační centrum, Náměstí 8, Horní Planá
čas: od 9,00 hodin
Vstupné: 50,- Kč / dítě, pedagogický doprovod zdarma

30.11. LIDOVÝ JARMARK „U STIFTERŮ“

Staré šumavské recepty a řemeslné práce ožívají na první adventní sobotu. Dobroty a výrobky místních podniků: restaurace U Kohoutů, bistro Kynutá buchta, Funy bistro, kavárna U Tří koček.
kde: Rodný dům A. Stiftera, podniky na náměstí, Horní Planá
čas: celý den
Vstupné: zdarma

30.11. ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Srdečně Vás zveme na 1. adventní sobotu, která tradičně v Horní Plané patří dětem. Od 15 hodin zahraje Potulný čajovník z Českých Budějovic Jakub Lada Vavřina krásné vánoční představení „Blázen a hvězda“. V 17 hodin tradičně vystoupí děti z MŠ a ZŠ Horní Planá, v 17,30 hodin sváteční slovo pronese starosta města Horní Planá Bc. Petr Šimák a rozsvítíme vánoční strom.  Nakonec pak v 18,00 hodin otevřeme Petronelovu schránku na dopisy Ježíškovi. Ty můžete do schránky nosit až do 15.12. Při nepřízni počasí se divadlo přesune na sál do Kulturního a informačního centra, Náměstí 8, Horní Planá. Občerstvení zajišťuje KIC bar Horní Planá. Akce je podpořena Skupinou ČEZ, děkujeme.
kde: před radnicí u stromečku, Horní Planá
čas: od 15,00 hodin
Vstupné: zdarma

4.12. MIKULÁŠ

Mikuláš, anděl a čert navštíví hornoplánské děti a obdaruje je, ovšem, jestli byly přes rok hodné! Pořádá město Horní Planá ve spolupráci s SDH Pernek.
kde: u velké kašny na náměstí, Horní Planá
čas: od 17,00 hodin
Vstupné: zdarma

7.12. VÁNOČNÍ PROMÍTAČKA

4. ročník Vánoční promítačky, aneb v zimě do letního kina. Letos promítáme nesmrtelnou komedii Jana Hřebejka z roku 1999 PELÍŠKY. Občerstvení zajištěno, teplé oblečení a něco teplého na sezení s sebou. Více na www.kinohorniplana.cz
kde: Letní kino Horní Planá
čas: od 17,00 hodin
Vstupné: zdarma

14.12. VÁNOCE U STROMEČKU

Tradiční adventní koncert u stromečku před radnicí na náměstí. Přijďte se vánočně naladit, dát si horký čaj a poslechnout si koledy v podání českokrumlovské dámské skupiny Lakomá Barka. Při nepřízni počasí se koncert přesune na sál do Kulturního a informačního centra, Náměstí 8, Horní Planá.
kde: u vánočního stromu před radnicí na náměstí, Horní Planá
čas: od 18,00 hodin
Vstupné: zdarma

15.12. ADVENTNÍ ZASTAVENÍ S ŽIVÝM BETLÉMEM

Srdečně Vás zveme na živý příběh obrazu narození Ježíška. Tradičně před kostelem sv. Markéty.
kde: u kostela sv. Markéty na náměstí, Horní Planá
čas: od 16,00 hodin
Vstupné: zdarma

19.12. BOJ O VÁNOČNÍHO KAPRA

Chcete vyhrát kapra na vánoční stůl? Tak se přijďte utkat v pexesovém klání! Soutěžit budeme tradičně ve čtyřech kategoriích – od nejmladší až po nejstarší členy. POZOR! Je nutná včasná registrace. Přijdete-li pozdě, již nebude možné se do soutěže zapojit. Více info na plakátku.
kde: Sál, Kulturní a informační centrum, Náměstí 8, Horní Planá
čas: od 16,00 hodin
Vstupné: zdarma

23.12. BETLÉMSKÉ SVĚTLO

Hasiči Horní Planá tradičně přivezou Betlémské světlo. Sváteční slovo pronese starosta města Horní Planá Bc. Petr Šimák.
kde: u kostela sv. Markéty, Horní Planá
čas: od 18,00 hodin
Vstupné: zdarma

VÁNOČNÍ KONCERT MUSICA VIVA

Tradiční vánoční koncert hornoplánského smíšeného sboru pod vedením sbormistra Jiřího Balka.
kde: kostel sv. Markéty, Horní Planá
čas: od 18,00 hodin
Vstupné: dobrovolné

25.12. ŠTĚPÁNSKÁ DISKOTÉKA

Tradiční vánoční diskotéka na první svátek vánoční. Pořádá KIC Bar Horní Planá.
kde: sál, Kulturní a informační centrum, Horní Planá
čas: od 20,00 hodin
Vstupné: 80,- Kč

Změna programu vyhrazena! 

 

 

 

Share This