Horní Planá a okolí
Nordic Walking

Nordic Walking v Horní Plané

Proč Nordic walking?

Nordic walking není jen módní sport, ale ideální možnost aktivního odpočinku a tréninku pro každého, kdo si chce zlepšit své zdraví a kondici. Nordic Walking je zábavný, přináší radost z pohybu a další chuť se pravidelně hýbat.

  • Chůze je pro člověka nejpřirozenější pohyb. V dnešní uspěchané době, kdy většinu času trávíme v kancelářích, před televizí nebo za volantem svého auta, je Nordic walking jedinečnou příležitostí ke změně k aktivnímu životu.
  • Nordic walking stimuluje Vaše srdce, oběhový systém a přirozeně zapojí 90 % všech svalů.
  • Při Nordic walkingu můžete při správné chůzi spálit až 550 kcal za hodinu, Nordic walking je tedy ideální doplněk pro zeštíhlující programy.
  • Uvolňuje svalové pnutí, zvyšuje se prokysličení celého organismu.
  • Zlepší se Vaše síla, vytrvalost, obratnost a koordinace.
  • Budete se cítit skvěle

Trasy v Horní Plané

Město Horní Planá pro své návštěvníky a místní obyvatele připravilo 6 okruhů pro Nordic walking, které nabízí jak možnost krátké procházky v blízkosti centra města, tak delší výlety nabízející poznání okolí města a nedotčené přírody Národního parku Šumava. Okruhy jsou značené pásovým značením v podobě tří pruhů, z nichž dva okrajové jsou zelené a středový pruh označuje barvu okruhu. Vybrat si můžete z následujících okruhů:

Užijte si přírodu
a udělejte něco pro sebe

Horní Planá a okolí
Nordic Walking

Trasy Nordic Walking

Dobrovodský okruh (žlutá) – nejkratší cca 2 km dlouhý lehký okruh vede Stifterovo parkem rozkládající se na návrší nad Horní Planou, starém poutním místě Dobrá Voda. Cestou můžete vidět pomník A. Stiftra, kapli Panny Marie Bolestné či studánku se zázračnou vodou.

Celková délka [km]: 1,858 km
Nastoupaných m – součet výškových metrů všech stoupán: 56 m
Převýšení – vzdálenost mezi nejvyšším a nejnižším bodem: 44 m

Stifterův okruh (fialová) – lehký přes 5 km dlouhý okruh, který začíná na náměstí v Horní Plané a vede po značené naučné trase Adalberta Stiftera. Po cestě Vás čeká několik nádherných výhledů do okolní krajiny.

Celková délka[km]: 5,125 km
Nastoupaných m – součet výškových metrů všech stoupání: 128 m
Převýšení – vzdálenost mezi nejvyšším a nejnižším bodem: 97 m

Pihlovský okruh (modrá) – 9 km dlouhý náročnější okruh vedoucí po nové cyklostezce v blízkosti Lipenské přehrady. Trasa poté pozvolna stoupá přes osadu Pihlov až směrem na zaniklou obec Maňávku, a dále okruh klesá zpět do Horní Plané.

Celková délka: 8,883 km
Nastoupaných m – součet výškových metrů všech stoupání: 170 m
Převýšení – vzdálenost mezi nejvyšším a nejnižším bodem: 101 m

Huťský okruh (červená) – středně těžký 11 km dlouhý okruh, vedoucí na pravé straně Lipenské přehrady, začíná u přívozu v Bližší Lhotě. Trasa vede prakticky nedotčenou přírodou až ke Schwarzenberskému kanálu a do zaniklých osad Josefův Důl a Huťský Dvůr.

Celková délka: 10,535 km
Nastoupaných m – součet výškových metrů všech stoupání: 188 m
Převýšení – vzdálenost mezi nejvyšším a nejnižším bodem: 110 m

Pestřický okruh (žlutá) – středně těžký 13 km dlouhý okruh, který vede krásnou přírodou na pravé straně Lipenské přehrady. Trasa začíná v Zadní Zvonkové, kde si můžete prohlédnout historický kostel, a pokračuje přes Přední Zvonkovou, kolem Pestřického vrhu podél hranice s Rakouskem zpět.

Celková délka: 12,492 km
Nastoupaných m – součet výškových metrů všech stoupání: 175 m
Převýšení – vzdálenost mezi nejvyšším a nejnižším bodemt: 83 m

Hůrecký okruh (oranžová) – Nejdelší 15 km dlouhý středně těžký okruh vede z Horní Plané po naučné stezce A. Stiftra a poté pokračuje dále směrem do osady Žlábek, kde se stáčí k obci Hůrka, odkud pokračuje po pěší- a cyklo-stezce přes osadu Jenišov zpět do Horní Plané.

Celková délka: 14,972 km
Nastoupaných m – součet výškových metrů všech stoupání: 280 m
Převýšení – vzdálenost mezi nejvyšším a nejnižším bodem: 118 m

Leták a mapa ke stažení

 

Share This