Lyžování Lipno

Lyžování lipno

O tom, že se na Lipně i lyžuje se ví už dlouho. V okolí Horní Plané je na výběr z několika skiareálů přičemž místní ubytovatelé upřednostňují zimní lyžařské pobyty ve skiareálu Hochficht v Rakousku. Díky dlouhodobé spolupráci tak můžete v rámci zvýhodněných balíčků ušetřit a zároveň si zalyžovat, jak v Alpách.

Další možnosti jsou: vyhlášený skiareál pro rodiny s dětmi Mitterdorf v Německu, skiareál Lipno v Lipně nad Vltavou a Strenstein v Rakousku.

Běžky Lipno

Kromě lyžování jsou v okolí velmi dobře udržované běžkařské stopy – zejména ve vyhlášeném zimním středisku Schoneben a pokud přeje počasí a je dostatek sněhu, jsou upravovány stopy v nejbližším okolí Horní Plané, podél cyklostezek nebo vedle bruslařské dráhy na zamrzlém Lipně.

Odkaz na mapovou aplikaci s upravenými stopami v okolí Horní Plané ZDE

 

 

Bruslení na Lipně

Pokud přeje počasí, upravuje se na zamrzlém Lipně bruslařská dráha úctyhodných parametrů (např. z Horní Plané do Černé v Pošumaví, z Frymburka na Lipno).

 

 

 

Zvýhodněné balíčky – ubytování, lyžování …

Skiareál Hochficht 1338 m n. m. (Rakousko)

Skiareál na rakouské straně Šumavy je špičkovým lyžařským střediskem vzdáleným od Horní Plané 39 km. Místní ubytovatelé již řadu let zařazují do své nabídky zimní balíčky, které obsahují např. pětidenní skipas, ubytování s polopenzí a dopravu autobusem přímo do střediska.

• 20 km sjezdovek pro začátečníky i závodní lyžaře vč. trasy odpovídající FIS z vrcholu Hochfichtu přímo k dolní stanici lanovky
• zasněžovací zařízení na více než 80% sjezdovek
• Snowpark + Boardercross + Eventarena + Kids park
• lyžařská škola, půjčovna lyží, servis lyží
• večerní lyžování
• zimní turistické stezky
• cenově výhodná gastronomická nabídka

Skiarena Hochficht
Nová multifunkční budova Skiarena Hochficht nabídne v dolní stanici u hlavního parkoviště novou restauraci pro 800 osob, kavárnu s dětským koutkem, pokladny, stanici horské služby a lyžařskou školu s půjčovnou a prodejnou Intersport. Součástí rozsáhlé modernizace za desítky milionů korun je i výstavba nového dětského parku, sáňkařské dráhy, protipovodňové ochrany, bio-kotelny a garáže pro rolby.

Nový Fichtl Kids Park na Hochfichtu
Perfektní poloha – Nové dětské hřiště je pohodlně a snadno dostupné přímo z hlavního parkoviště či nové restaurace Fichtl.
Nové dětské hřiště Fichtl Kids Park na Hochfichtu nabízí svým mladým hostům zážitky s kouzelnými koberci, kolotočem a prosluněným výukovým svahem s maskotem Fichtlem a jeho přáteli. Hry a zábava jsou u nás na prvním místě. Díky zábavným figurkám v dětském hřišti Vaše děti snáze a hravou formou naučí základům lyžování.

Mimořádný komfort nabízí dětem a začátečníkům na Hochfichtu také 185 m dlouhý zastřešený pojízdný pás na sjezdovce Rehberg. K zastřešenému pojízdnému pásu se snadno dostanete po krátké jízdě na kotvovém vleku Holzschlaglifte!

Dětská Skiroute – dobrodružný sjezd pro děti
Začátek vede útulným lesem od sjezdovky Hochwaldabfahrt až ke sjezdovce Rehberg. Nenáročnou trasu bez problémů projedou začínající děti v doprovodu rodičů, lyžařských učitelů či dokonce docela samy. Na děti čeká během sjezdu celá řada překvapení. Pokročilejší děti si zažijí ryzí radost z lyžování na zvlněné části sjezdovky Rehberg přímo vedle zastřešeného pojízdného pásu.

Děti se na Hochfichtu budou cítit dobře i u jídla. V nové rodinné Fichtl restauraci s dětským koutkem se mohou všichni malí závodníci vydatně posilnit, než opět vyrazí na svah!

Předprodej zvýhodněných skipasů do Skiareálu Hochficht pro ubytovatele i veřejnost

Využijte předprodeje základních druhů skipasů na lyžování za zvýhodněné ceny. Skipasy můžete zakoupit předem, bez čekání u kasy, za české koruny u česky mluvící obsluhy a navíc s cenovým zvýhodněním.
Penzion – restaurantu U Méďů
Hůrka 72, 382 26 Horní Planá
Tel. +420 380 744 243, 605779606, 602165335
E-mail: umedu@nalipne.cz
www.lipno-hochficht.cz

Skiareál Hochficht

Skiareál Mitterdorf

Mitterdorf

Lyžování v nadmořské výšce 850 – 1139 m.n.n řadí Mitterdorf mezi nejvýše položené areály na Šumavě. Překrásné výhledy, široké, bezpečné, rychlé i pomalé sjezdovky a lyžování bez front po celou zimu. Pokud hledáte rodinný skiareál, kde se zabaví děti i jejich rodiče – jste na správné adrese.

Mitterdorf – rodinné lyžování na Šumavě

 • V Šumavském národním parku
 • Systém čipových karet na všech vlecích
 • Centrální propojení s pokladnami, WC, ohřívárnou (nápojové automaty, skicafe) přímo v centru obce Mitterfirmiansreut
 • Aktuální informace o počasí na webových stránkách a webových kamerách
 • Sezonní předprodej skipasů (do 23.12. ušetříte min. 15%)
 • Večerní lyžování ve středu a v pátek od 18.00 do 21.00 na sjezdovce Kirchenlift
 • Lyžařský den pro dámy (dámy platí dětský tarif)
 • Lyžařský den pro seniory. (Senioři platí dětský tarif – ženy od 60-ti let, muži od 63 let)
 • Ski & Golf: Při předložení skipasu (platného více než 7 dnů a sezonní karty) získáváte v golfovém klubu Golfclub am Nationalpark Bayerischer Wald slevu Greenfee ve výši 10%.

Pro náročné lyžaře

 • celkem téměř 6 km sjezdových tratí
 • přes 100m extra široké sjezdovky – ideální pro bezpečný carving
 • černá sjezdovka splňující parametry FIS
 • kvalitní červená sjezdovka na které se pravidelně koná Mistrovství Německa v synchronním lyžování
 • večerní lyžování každou středu a pátek
 • kvalitní zázemí s občerstvením
 • zasněžování a vysoká kapacita vleků – lyžování bez čekání

Pro děti

 • dětský Ski Cirkus s nadstandardně vybaveným zázemím
 • kryté pojízdné koberce, lyžařský kolotoč,  snowtubingová dráha
 • 4 lyžařské školy (s česky mluvícími instruktory)
 • ski-bob dráha včetně půjčovny
 • 3 modré široké a přehledné sjezdovky
 • boulovitá trať na vrcholu hory Almberg
 • 1,5 km dlouhá jízda lesem po spojovací cestách mezi sjezdovkami
 • sáňkařská dráha s půjčovnou saní a T-bobů
 • 2 ohřívárny k odpočinku a přípravě vlastních jídel
 • dětský koutek s možností hlídání dětí

Více informací na: www.lyzovani-mitterdorf.cz

Skiareál Lipno – Kramolín 899 m n. m.

Nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno, jediné pětihvězdičkové středisko v Jihočeském kraji, je nejkomplexnějším rodinným lyžařským areálem v České republice. Čekají na Vás perfektně upravené, bezpečné a zasněžované sjezdovky o celkové délce 8,3 km, špičkově vybavená výuková hřiště s pojízdnými koberci, tři čtyřsedačkové lanovky, skicrossová dráha i snowpark.

Více komfortu i bezpečí na nových sjezdovkách

Nové sjezdovky, více zábavy a výuka děti do čtyř let jako v Alpách v novém lyžařském Bambini parku, kde se bude přes den i bobovat. Na to vše semůžete těšit v letošní sezóně v rodinném Skiareálu Lipno, pětihvězdičkovém lyžařském středisku, oceněném cenou Evropské komise Eden – Evropská excelentní destinace.
Počet sjezdovek se letos rozšíří na devět a počet kilometrů sjezdových tratí se přiblíží 10. Rodiny s dětmi si letos budou užívat pohody a překrásného výhledu na nové Jezerní sjezdovce, dlouhé 1 400 metrů, dostatečně široké – 30 metrů a s výhledem na lipenské jezero. Vedle této sjezdovky povede sjezdovka Školní, určená pro všechny děti i dospělé z lyžařské školy Skischool Lipno. Budou tak jediní v České republice s vlastní sjezdovkou dlouhou 1 250 metrů.

Na druhé straně areálu vznikne Sjezdovka lišáka Foxe se zážitkovým skicrossem, kde zažijete spoustu zábavy. Po cestě vás budou čekat další zábavné atrakce, včetně hledání pokladu s instruktory naší lyžařské školy Skischool Lipno

Skiareál Lipno

Bruslení a běžky

Brusle a běžky na Lipenském jezeře

Na zamrzlém Lipně je upravována běžecká trať po jezeře. Jde o příjemné běžkování po vrstevnici. Pláž Horní Planá – Jenišov – Hůrka. Pokud počasí přeje a mrzne, bývá na jezeře od Horní Plané pravidelně udržována i bruslařská dráha v délce 10km. Šířka dráhy se pohybuje mezi 6 – 8 metry. Souběžně s touto trasou je udržována dvojstopa pro běžecké lyžování. Informace o běžkařských tratích na www.bilastopa.cz.

Snowkiting

Stejně jako windsurfing je možné provozovat na Lipně snowkiting – jízdu na snowboardu po zamrzlém jezeře s pomocí kitu (padáku) a větru. Pokud si chcete místo klasické jízdy na snowboardu zkusit tento sport, existuje několik půjčoven potřebného vybavení a můžete si objednat i kurz snowkitingu.

Běžecké trasy Schöneben – Rakousko

Velký běžecký areál – centrum severského lyžování na Šumavě ve výšce 1000 m n. m. K dispozici je 70 km profesionálně upravovaných tras. Okruhy jsou rozděleny podle náročnosti a délky. Jedna trať také vede k parkovišti u dolní stanice čtyřsedačkové lanovky na Hochfi cht. Böhmerwaldarena Schöneben nabízí běžkařskou školu, půjčovnu lyžařského vybavení a převlékací kabiny se sociálním zařízením. V okolí naleznete jedny z nejlepších běžeckých tratí celého Rakouska.

Nordic walking Schöneben – Rakousko

Běžkařské okruhy se v létě promění na turistické trasy ideální pro nordic walking. Stačí si vzít s sebou pevnou obuv, speciální hole určené k tomuto druhu turistiky, nebo si je zapůjčit v nově otevřeném centru Böhmerwaldarena. Horní Planá → Nová Pec → Zvonková → hraniční přechod → Schöneben

Běžecké trasy – Horní Planá

Novinka 2014/2015 – běžkařská dráha na nové cyklostezce podél břehu Lipna od Hotelu Pláž do Hor u Perneku.

Běžecké trati umožňují v celém okolí Horní Plané mnoho variací a sportovních okruhů. Doporučujeme běžeckou stopu z Dobré Vody (Střelnice) směrem ke Stifterově smrku, přes Jelm, Žlábek až do Hůrky. Jedinečným zážitkem je příjemné běžkování po zamrzlé hladině Lipenského jezera z pláže v Horní Plané přes Jenišov do Hůrky. Hornoplánské stopy jsou propojeny se Šumavskou magistrálou a systémem www.bilastopa.cz.

Share This