Kalendář akcí

Horní Planá
 

Podrobný kalendář akcí na rok 2022

Změna programu vyhrazena.

červenec, srpen: LETNÍ DÍLNY U STIFTERŮ: Pro děti i pro dospělé, v Muzeu – Rodný dům Adalberta Stiftera.

SRPEN

01. – 29.08.: LETNÍ KINO HORNÍ PLANÁ: Promítáme každé pondělí a pátek. Více na www.kinohorniplana.cz

03. – 31.08 – 18,00h: KULTURNÍ LÉTO U KAŠNY. Hudební a divadelní středy u kašny na náměstí. Koncerty různých žánrů a divadelní představení pro děti i dospělé. Vstupné zdarma. Hrajeme za každého počasí.

06.08.: DOWNTOWN – MISTROVSTVÍ ČR. Extrémní a adrenalinové závody na kolech v neobvyklém terénu.

15. – 19.08.: PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR – DIVADELNÍ DÍLNA. Příměstský tábor pro děti od 6 do 15 let zaměřený na divadelní umění. Pořádá divadelní společnost Divadlo Kapsa – Andělská hora. Přihlášky v Infocentru Horní Planá, Náměstí 8. Tábor bude probíhat v prostorách Kulturního a informačního centra Horní Planá, Náměstí 8.

27.08. – 11,00h: HORNOPLÁNSKÁ TRAKTORIÁDA. Již šestý ročník tradiční a velmi oblíbené soutěžní klání traktorů. Hřiště na Dobré Vodě Horní Planá.


 

ZÁŘÍ

09. – 10.09.: SEPTEMBEER FEST: 8. ročník velkých slavností malých pivovarů s bohatým programem. Akce je zdarma a koná se tradičně na parkovišti u pláže v Horní Plané. Letos se zúčastní tyto pivovary: Pivovar Kněžínek České Budějovice, Pivovar Malt a Glokner Svachova Lhotka, Pivovar Krumlov z Českého Krumlova, Pivovar Prachatice, Pivovar Opilda – řemeslné pivo z Vodňan. Letošní novinkou budou i pivní soutěže pro děti. Je nač se těšit, tak na zdraví!

26.9. od 17,00 hodin: PŘEDNÁŠKA HONZA HOMOLA: Zpěvák a kytarista kapely WOHNOUT, cestovatel, skejťák a výtvarník představí svou uměleckou tvorbu formou promítání audiovizuálních děl z vlastní produkce. Zveme vás na multimediální besedu o obrazech, muzice, projektu ART332 a novém filmu LACHOUT, který má právě v září premiéru. Besedu s autorem povede kurátorka jejich společného projektu ART332 – Renáta Mužíková. V kavárně U Tří koček od 17,00 hodin. Vstupné zdarma. Doporučujeme rezervaci míst.


 

ŘÍJEN

15.10. – 14,00h: DRAČÍ PEČENÍ. Pouštění všelijakých draků, pečení „dračích“ vuřtů. Akce je zdarma a probíhá na hřišti na Dobré Vodě v Horní Plané.

16.10. – 13,00h: MOBILNÍ PLANETÁRIUM. Zveme Vás mezi hvězdy. V mobilním planetáriu je budete mít jako na dlani! Akce se koná na sále v Kulturním a informačním centru, Náměstí 8, Horní Planá. Vstupné: 50,- Kč. Časově od 13 do 17 hodin. Těšíme se na Vás!


 

LISTOPAD

11.11. – 16,00h: NA SVATÉHO MARTINA. Svatomartinská slavnost s vystoupením dětí, soutěžemi apod. Pořádá MŠ Horní Planá, Muzeum – Rodný dům Adalberta Stiftera a Kulturní a informační centrum Horní Planá. Akce je zdarma a koná se na náměstí v Horní Plané.

26.11. – 10,00h: LIDOVÝ JARMARK A ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Staré šumavské recepty a řemeslné práce na první adventní sobotu v prostorách Muzea Adalberta Stiftera, mlsný trh na náměstí s kulturním programem. V 17,00h dále vystoupí děti z MŠ a ZŠ Horní Planá, sváteční slovo pronese starosta města Bc. Jiří Hůlka a společně rozsvítíme vánoční strom. Akci pořádá Muzeum – Rodný dům Adalberta Stiftera ve spolupráci s Kulturním a informačním centrem Horní Planá.

28.11.: JEŽÍŠKOVA POŠTA. Od pondělí 28.11. až do středy 14.12. můžete nosit dopisy Ježíškovi do Petronelovy schránky, kterou najdete před dveřmi do Infocentra Horní Planá.

 


 

PROSINEC

02.12. – 17,00h: MIKULÁŠ. Mikuláš, čert a anděl navštíví hornoplánské děti, které podaruje drobným dárečkem. Ovšem, jestli byly přes rok hodné. Akce je zdarma a koná se před velkou kašnou na náměstí v Horní Plané. Pořádá Kulturní a informační centrum ve spolupráci se sborem dobrovolných hasičů Pernek.

10.12. – 17,00h: VÁNOČNÍ PROMÍTAČKA. 2. ročník Vánoční promítačky, aneb pojďte v zimě do letního kina a užijte si tak předvánoční nenahraditelnou atmosféru. Více na www.kinohorniplana.cz

23.12. – 18,00h: ŽIVÝ BETLÉM. Vánoční legenda sehraná hornoplánskými ochotníky s živými zvířaty a hudebním doprovodem. Akce se koná před kostelem sv. Markéty na náměstí v Horní Plané.

25.12.: KONCERT – MUSICA VIVA. Tradiční vánoční koncert hornoplánského smíšeného sboru v kostele sv. Markéty. Vstupné dobrovolné.

31.12. – 22,00 – 01,00h: SILVESTR. Oslava konce roku a vítání nového spolu s DJ Martinem Procházkou. Akce se koná na náměstí v Horní Plané a je zdarma.

Změna programu vyhrazena!

Pravidelné akce

Hornoplánské zimní hry

Leden
Sportovní sranda klání jednotlivců i rodin v zimních hrách. Pro všechny kdo se nebojí mrazu a sněhu a i toho, když ani jedno zrovna nebude 🙂

Masopust

Únor
Masopustní průvod začíná u radnice, kde si rychtář masopustních koledníků vyžádá u starosty města „povolení Horní Planou s masopustem prochoditi“. Poté se za bujného veselí vydává na svou celodenní pouť městečkem velmi pestrý průvod maškar. Hlavním smyslem je pobavit sousedy i sebe. Večer následuje masopustní zábava.

MDŽ

Březen
Jarní oslava Mezinárodního dne žen pro dámy každého věku.

Čarodějnice a májka

Duben
30. dubna se v podvečer na náměstí v Horní Plané koná slavnost ve znamení příchozího jara – stavění májek. Na tento večer bývá svolán i Velký slet čarodějnic s bohatým programem a posezením u ohně .

7 DNÍ NA KOLE

Květen
Zahájení cyklistické sezóny v Horní Plané. Nabídka nejzajímavější tras pro milovníky kola a přírody.

Den dětí

Konec května nebo začátek června
Zábavné odpoledne plné soutěží pro celou rodinu.

Zahájení sezóny, letecko-modelářský den

Červen
Tradiční akce leteckých modelářů. Ukázky rádiem řízených modelů letadel, větroňů a helikoptér. Zahájení turistické sezóny.

Multižánrový HP FEST

Červenec
Vystoupení kapel různých žánrů v letním kině.

Markétská pouť

Červenec
Obnovená tradice lidových poutí se současnými atrakcemi – trh tradičních řemesel, kulturní program, mše svatá, kolotoče apod.

Kulturní léto u kašny na náměstí

Červenec, srpen
Hudební a divadelní středy u kašny na náměstí v Horní Plané (při nepříznivém počasí v sálu Kulturního a informačního centra). Koncerty hudby různých žánrů a divadelní představení pro děti i dospělé vždy od 18.00 hodin.

Letní kino

Červenec, srpen
Program na www.kinohorniplana.cz

Hornoplánská Traktoriáda

Srpen
Tradiční a velmi oblíbené soutěžní klání traktorů domácí a tovární výroby. Večer zábava s kapelou.

Septembeer Fest

Září
Velké slavnosti malých pivovarů s bohatým doprovodným programem. Pivní soutěže, vystoupení kapel atd.

Dračí pečení

Říjen
Pouštění všelijakých draků, pečení vuřtů.

Svatý Martin

Listopad
Svatomartinská slavnost s vystoupením dětí. Pořádá Památník – Rodný dům Adalberta Stiftera ve spolupráci s Kulturním a informačním centrem Horní Planá a MŠ a ZŠ Horní Planá.

Jarmark u Stifterů

Adventní sobota – první.
Staré šumavské recepty na dobroty ožívají, jakož i drobné řemeslné práce na první adventní sobotu.

Rozsvícení vánočního stromu, Ježíškova pošta

Adventní neděle – první.
1. Adventní neděle, sváteční slovo starosty, program u radnice. Zahájení posílání dopisů Ježíškovi.

Mikuláš

Prosinec
Mikuláš, anděl a čert navštíví hornoplánské děti, které podaruje drobným dárečkem. Ovšem, jestli byly přes rok hodné!

Vánoční promítačka

Prosinec
Aneb v zimě do letního kina! Více na www.kinohorniplana.cz

Živý betlém a betlémské světlo

Prosinec
(23. prosince)
Vánoční legenda sehraná hornoplánskými ochotníky se živými zvířaty a hudebním doprovodem.

Musica Viva

Prosinec
Tradiční vánoční koncert hornoplánského smíšeného sboru v kostele sv. Markéty.

Silvestr

Prosinec
Oslava konce roku a vítání nového za doprovodu DJ muziky.

Share This