Kalendář akcí

Horní Planá
 

Podrobný kalendář akcí na rok 2021

Pravidla pro návštěvu kulturních akcí platná od 22.11.2021: 

Každý návštěvník (vyjma dětí do 18 let) je povinen se pořadateli akce u vstupu prokázat:

  1. certifikátem o očkování
  2. potvrzením od lékaře o prodělání nemoci Covid-19

Uvnitř prostoru je dále nutné mít po celou dobu akce nasazený respirátor. Více informací a všechna platná vládní nařízení můžete sledovat na: www.covid.gov.cz


 

LISTOPAD

ZRUŠENO! 27.11. – 10,00h: ADVENTNÍ LIDOVÝ JARMARK / RODNÝM DŮM A. STIFTERA. Akce byla z důvodu současné pandemické situace ohledně nemoci covid-19 zrušena. Děkujeme za pochopení.

28.11. – 17,00h: ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A JEŽÍŠKOVA POŠTA / PŘED RADNICÍ. Nedělní rozsvícení vánočního stromu proběhne, vzhledem k současné nepříznivé epidemiologické situaci, v tichém duchu a bez vystoupení dětí z Mateřské školy Horní Planá. Je nám to velmi líto, děti měly nacvičené krásné vystoupení. Moc jim děkujeme a pošleme po paní ředitelce Zdeničce alespoň malou odměnu. Ježíškova pošta je bez omezení. Podpořeno skupinou ČEZ, děkujeme! 

 


 

PROSINEC

MIKULÁŠLetošní Mikulášská nadílka je vzhledem ke covidovým opatřením zrušena. Děti si ale budou moci projít Mikulášskou hru na náměstí plnit tak několik úkolů. Po splnění si děti mohou vyzvednout malou odměnu, a to v Infocentru Horní Planá na náměstí. Hra bude nainstalována od 3. do 5. prosince 2021. Pořádá Mateřská škola Horní Planá ve spolupráci s Kulturním a informačním centrem. Děkujeme!

07.12. – 13,15h: VÁNOČNÍ TVOŘENÍ. V salonku Kulturního a informačního centra Horní Planá budeme společně vyrábět vánoční přáníčka. Pořádá Městská knihovna Horní Planá za dodržení epidemiologických opatření proti nemoci covid-19.

08.12. – 15,00h: VÁNOČNÍ SETKÁNÍ… nejen pro dříve narozené. Čeká Vás příjemné, zábavné posezení v kavárně U Tří koček s překvapením ve formě drobného občerstvení. Dle vládního nařízení je ale zapotřebí se v kavárně prokázat, zda máte ukončené očkování nebo potvrzení od lékaře o prodělání nemoci covid-19. Děkujeme za pochopení.

11.12. – 17,00h: VÁNOČNÍ PROMÍTAČKA V LETNÍM KINĚ – ANDĚL PÁNĚ 2. Přijďte v zimě do letního kina na nezapomenutelné promítání skvělého filmu Jiřího Stracha Anděl Páně 2, navíc při vánoční atmosféře. Vstupné 50,- Kč. Pořádně se oblečte a něco tekutého na zahřátí koupíte v bistru v areálu kina 🙂 Pozor! Podmínkou pro vstup do kina bude ON, tedy ukončené očkování nebo prodělání nemoci covid-19. Děkujeme za pochopení. 

18.12. – 18,00h: VÁNOČNÍ KONCERT SKUPINY KAPKA. Nenechte si ujít adventní koncert známé českokrumlovské kapely hrající koledy a vánoční písně bezmála již 30 let. Akce se koná u velké kašny na náměstí, vstupné zdarma. Na zahřátí také něco bude 🙂

18.12.: ZÁJEZD – ADVENTNÍ PASOV. Vzhledem k tomu, že jsou v celém Bavorsku adventní trhy zrušené, bude zájezd upraven na vánoční nakupování bez adventního trhu. Neváhejte a přihlaste se, bude to velmi pěkné i tak. Podmínkou je samozřejmě ukončené očkování na covid-19 nebo prodělání nemoci. Děkujeme za pochopení.

23.12. – 18,00h: ŽIVÝ BETLÉM / U KOSTELA SV. MARKÉTY. Vánoční legenda sehraná hornoplánskými ochotníky se živými zvířaty a hudebním doprovodem.

Změna programu vyhrazena!

Pravidelné akce

Hornoplánské zimní hry

Leden
Sportovní sranda klání jednotlivců i rodin v zimních hrách. Pro všechny kdo se nebojí mrazu a sněhu a i toho, když ani jedno zrovna nebude 🙂

Masopust

Únor
Masopustní průvod začíná u radnice, kde si rychtář masopustních koledníků vyžádá u starosty města „povolení Horní Planou s masopustem prochoditi“. Poté se za bujného veselí vydává na svou celodenní pouť městečkem velmi pestrý průvod maškar. Hlavním smyslem je pobavit sousedy i sebe. Večer následuje masopustní zábava.

MDŽ

Březen
Jarní oslava Mezinárodního dne žen pro dámy každého věku.

Čarodějnice a májka

Duben
30. dubna se v podvečer na náměstí v Horní Plané koná slavnost ve znamení příchozího jara – stavění májek. Na tento večer bývá svolán i Velký slet čarodějnic s bohatým programem a posezením u ohně .

7 DNÍ NA KOLE

Květen
Zahájení cyklistické sezóny v Horní Plané. Nabídka nejzajímavější tras pro milovníky kola a přírody.

Den dětí

Konec května nebo začátek června
Zábavné odpoledne plné soutěží pro celou rodinu.

Zahájení sezóny, letecko-modelářský den

Červen
Tradiční akce leteckých modelářů. Ukázky rádiem řízených modelů letadel, větroňů a helikoptér. Zahájení turistické sezóny.

Multižánrový HP FEST

Červenec
Vystoupení kapel různých žánrů v letním kině.

Markétská pouť

Červenec
Obnovená tradice lidových poutí se současnými atrakcemi – trh tradičních řemesel, kulturní program, mše svatá, kolotoče apod.

Kulturní léto u kašny na náměstí

Červenec, srpen
Hudební a divadelní středy u kašny na náměstí v Horní Plané (při nepříznivém počasí v sálu Kulturního a informačního centra). Koncerty hudby různých žánrů a divadelní představení pro děti i dospělé vždy od 18.00 hodin.

Letní kino

Červenec, srpen
Program na www.kinohorniplana.cz

Hornoplánská Traktoriáda

Srpen
Tradiční a velmi oblíbené soutěžní klání traktorů domácí a tovární výroby. Večer zábava s kapelou.

Septembeer Fest

Září
Velké slavnosti malých pivovarů s bohatým doprovodným programem. Pivní soutěže, vystoupení kapel atd.

Dračí pečení

Říjen
Pouštění všelijakých draků, pečení vuřtů.

Svatý Martin

Listopad
Svatomartinská slavnost s vystoupením dětí. Pořádá Památník – Rodný dům Adalberta Stiftera ve spolupráci s Kulturním a informačním centrem Horní Planá a MŠ a ZŠ Horní Planá.

Jarmark u Stifterů

Adventní sobota – první.
Staré šumavské recepty na dobroty ožívají, jakož i drobné řemeslné práce na první adventní sobotu.

Rozsvícení vánočního stromu, Ježíškova pošta

Adventní neděle – první.
1. Adventní neděle, sváteční slovo starosty, program u radnice. Zahájení posílání dopisů Ježíškovi.

Mikuláš

Prosinec
Mikuláš, anděl a čert navštíví hornoplánské děti, které podaruje drobným dárečkem. Ovšem, jestli byly přes rok hodné!

Vánoční promítačka

Prosinec
Aneb v zimě do letního kina! Více na www.kinohorniplana.cz

Živý betlém a betlémské světlo

Prosinec
(23. prosince)
Vánoční legenda sehraná hornoplánskými ochotníky se živými zvířaty a hudebním doprovodem.

Musica Viva

Prosinec
Tradiční vánoční koncert hornoplánského smíšeného sboru v kostele sv. Markéty.

Silvestr

Prosinec
Oslava konce roku a vítání nového za doprovodu DJ muziky.

Share This