Kalendář akcí

Horní Planá
 

Kalendář akcí na rok 2021

Pravidla pro návštěvu kulturních akcí: 

Stále ještě platí, že každý návštěvník (včetně dětí od 6 let) je povinen se pořadateli akce u vstupu prokázat jedním ze tří způsobů: 

  1. certifikátem o očkování
  2. negativním testem
  3. potvrzením od lékaře o prodělání nemoci Covid-19

Více informací a všechna platná vládní nařízení můžete sledovat na: www.covid.gov.cz

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás!

 


 

ZÁŘÍ

21.9. – 15,00h: LOUČENÍ S PRÁZDNINAMI: Slavnostní vyhlášení soutěže pro děti. Po vyhlášení bude následovat diskotéka pro děti, tancovat mohou i rodiče 🙂 Akce potrvá do 17,00 hodin, na sále v Kulturním a informačním centru, Náměstí 8, Horní Planá. Vstupné je zdarma.

 


 

ŘÍJEN

1.10. – 20,00h: CRAZY DOGS: Taneční rock´n´rollová zábava s pražskou kapelou Crazy Dogs. Vstupné v předprodeji: 150,- Kč, na místě 200,- Kč. Předprodej bude zahájen 13.9. a potrvá až do 29.9. Neváhejte! Sál Kulturního a informačního centra, Náměstí 8, Horní Planá.

3.10. – 16,00h: KARKULKA: Nedělní divadelní pohádka pro děti. Vstupné 30,- Kč. Hraje divadelní spolek Pavla Pechouška. Sál Kulturního a informačního centra, Náměstí 8, Horní Planá.

5. – 10. 10.: TÝDEN KNIHOVEN: V tomto týdnu bude pro děti připravena (v Městské knihovně Horní Planá) soutěž „Hledej známé přísloví“. Knihovnu navštíví též žáci 1. – 3. tříd ZŠ Horní Planá.

8. – 9.10. budou na sále v Kulturním a informačním centru probíhat volby do poslanecké sněmovny.

11.10. – 18,00h: JAKUB VÁGNER: OKOLO SVĚTA. Přednáška světoznámého a velmi oblíbeného rybáře konečně u nás v Horní Plané! Kapacita sálu je omezena, proto doporučujeme zakoupení vstupenky na přednášku v předprodeji. Vstupné v předprodeji činí 190,- Kč, na místě pak (pokud budou lístky) 240,- Kč. Předprodej bude zahájen 20.9. a potrvá až do 8.10. Akce se koná na sále v Kulturním a informačním centru, Náměstí 8, Horní Planá.

16.10. – 14,00h: DRAČÍ PEČENÍ – LOUKA NA DOBRÉ VÉDĚ. Zábavné odpoledne s pečením buřtů, pouštění draků a podobných potvor – nejen pro děti. Akce je zdarma.

24.10. – 15,00h: NEDĚLNÍ DESKOVY. Přijďte si zahrát deskové hry a užít si tak zábavu, která baví a zároveň rozvíjí. Provázet a vysvětlovat hry bude Lenka Indrová. Sál KIC Horní Planá, vstupné zdarma.

 


 

LISTOPAD

1.11. – 9,00h: O CHALOUPCE Z PERNÍKU: Divadelní představení pro MŠ a I. stupeň ZŠ. Vstupné 40,- Kč / dítě. Hraje divadlo Kapsa Andělská hora. Sál Kulturního a informačního centra, Náměstí 8, Horní Planá.

11.11. – 17,00h: NA SVATÉHO MARTINA. Svatomartinská slavnost ve dvoře muzea s vystoupením dětí. Pořádá Památník – Rodný dům Adalberta Stiftera ve spolupráci s Kulturním a informačním centrem Horní Planá. Letos bude akce zřejmě přesunuta do Letního kina na Dobré Vodě, posléze by vyšel lampiónový průvod do lesoparku. Informace včas upřesníme.

12. – 14.11. MARTINSKÁ HUSA V HORNÍ PLANÉ. Ve vybraných restauracích po celý víkend budou podávány husí speciality a Svatomartinské víno. 

14.11. – 17,00h: PROMÍTAČKA. Nedělní pohádkový film pro děti i dospělé LUCA (2021). Vstupné 50,- Kč. Sál Kulturního a informačního centra Horní Planá.

19.11. – 18,00h: BRONISLAV MIKULÁŠEK: CESTY SVĚTEM, aneb PĚŠKY SIBIŘSKOU TAJGOU K NEJKRÁSNĚJŠÍMU VODOPÁDU RUSKA. Cestovatelská a velmi žádaná přednáška Bronislava Mikuláška. Sál Kulturního a informačního centra, Náměstí 8, Horní Planá. Vstupné 40,- Kč.

27.11. – 10,00h: ADVENTNÍ LIDOVÝ JARMARK / RODNÝM DŮM A. STIFTERA. Staré šumavské recepty na dobroty ožívají, jakož i drobné řemeslné práce. Letošní ročník obohatí oblíbená a známá českokrumlovská kapela Lakomá Barka, která v dobových lidových kostýmech zahraje několik tradičních i méně známých koled. Vstup zdarma.

28.11. – 17,00h: ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A JEŽÍŠKOVA POŠTA / PŘED RADNICÍ. Vystoupení hornoplánských dětí, sváteční slovo starosty města Jiřího Hůlky. A zahájení posílání dopisů Ježíškovi. Schránka budu jako již tradičně umístěna před vstupem do Informačního centra, Náměstí 8, Horní Planá.

 


 

PROSINEC

3.12. – 17,00h: MIKULÁŠMikuláš, anděl a čert navštíví hornoplánské děti, které podaruje drobným dárečkem, ovšem, jestli byly přes rok hodné! Sál Kulturního a informačního centra Horní Planá. Vstupné zdarma.

11.12. – 17,00h: VÁNOČNÍ PROMÍTAČKA V LETNÍM KINĚ – ANDĚL PÁNĚ 2. Přijďte v zimě do letního kina na nezapomenutelné promítání skvělého filmu Jiřího Stracha Anděl Páně 2, navíc při vánoční atmosféře. Vstupné 50,- Kč. Pořádně se oblečte a něco tekutého na zahřátí koupíte v bistru v areálu kina 🙂

18.12. – 18,00h: VÁNOČNÍ KONERT SKUPINY KAPKA. Nenechte si ujít adventní koncert známé českokrumlovské kapely hrající koledy a vánoční písně bezmála již 30 let. Akce se koná u velké kašny na náměstí, vstupné zdarma. Na zahřátí také něco bude 🙂

23.12. – 18,00h: ŽIVÝ BETLÉM / U KOSTELA SV. MARKÉTY. Vánoční legenda sehraná hornoplánskými ochotníky se živými zvířaty a hudebním doprovodem.

25.12. – 18,00h: VÁNOČNÍ KONCERT MUSICA VIVA. Tradiční vánoční koncert hornoplánského smíšeného sboru. Kostel sv. Markéty.

25.12. – 20,00h: ŠTĚPÁNSKÁ ZÁBAVA. Pořádá TJ Smrčina Horní Planá na sále Kulturního a informačního centra.

31.12. – 22,00h: SILVESTR V HORNÍ PLANÉ. Oslava konce roku a vítání nového spolu s DJ Martinem Procházkou. Akce trvá od 22,00 do 01,00 hodin na náměstí v Horní Plané.

Změna programu vyhrazena!

Pravidelné akce

Hornoplánský masopust

Únor
Průvod začíná u radnice, kde si rychtář masopustních koledníků vyžádá u starosty města „povolení Horní Planou s masopustem prochoditi“. Poté se za bujného veselí vydává na svou celodenní pouť městečkem velmi pestrý průvod maškar. Hlavním smyslem je pobavit sousedy i sebe.

Slet čarodějnic

Duben
30. dubna se v podvečer na náměstí v Horní Plané koná slavnost ve znamení příchozího jara – stavění májek. Na tento večer bývá svolán i Velký slet čarodějnic s bohatým programem a posezením u ohně .

Den dětí

Červen
Zábavné odpoledne plné soutěží, legrace a dárků s pohádkovým zaměřením pro celou rodinu.

Markétská pouť

Červenec
Obnovená tradice lidových poutí se současnými atrakcemi – trh tradičních řemesel, kulturní program, mše svatá, kolotoče apod.

Multižánrový festival na letňáku

Červenec
Vystoupení kapel v letním kině.

Kulturní léto u kašny na náměstí

Červenec, srpen
Hudební a divadelní středy u kašny na náměstí v Horní Plané (při nepříznivém počasí v sálu Kulturního a informačního centra). Koncerty hudby různých žánrů a divadelní představení pro děti i dospělé vždy od 18.00 hodin.

Letní kino

Červenec, srpen Program
Promítání filmů v letním kině (spojené s nočním návratem kolem hřbitova 😉

Září

September Fest – velké slavnosti malých pivovarů.

Drakiáda

Říjen
Pouštění draků spojené s opékáním vuřtů.

Rozsvícení vánočního stromu a Ježíškova pošta

Advent u Stifterů

Prosinec
Adventní trhy, dobroty na ochutnání i k zakoupení a setkání s ukázkou řemesel a výrobků Šumavy ve dvoře rodného domu Adalberta Stiftera.

Živý betlém a betlémské světlo

Prosinec
(23. prosince)
Živý betlém se v Horní Plané koná od roku 1995. Poprvé se uskutečnil v atriu rodného domku Adalberta Stiftera a od roku 1996 se odehrává na náměstí u kostela svaté Markéty. Koná se vždy v předvečer Štědrého dne u příležitosti rozsvěcování betlémského světla, které každoročně do Horní Plané přivážejí místní hasiči. Jde o amatérské představení, které má jednoduchý děj založený na ztvárnění klasických betlémských scén od narození Ježíška až po klanění Tří králů. Významnou součástí je hudba a zpěv lidových koled a vánočních písní. V představení účinkují desítky místních dětí i dospělých a četná domácí zvířata.

Share This