Kalendář akcí

Horní Planá
 

Podrobný kalendář akcí na rok 2022

Změna programu vyhrazena.

KVĚTEN

28.05. – 13,00h: DĚTSKÝ DEN: Zábavné odpoledne plné soutěží pro celou rodinu. Pořádáme ve spolupráci s parníky Lipno-Line, SDH Horní Planá, SDH Pernek, lipenskými vodními záchranáři. Pláž v Horní Plané. Mediálním partnerem bude Český rozhlas České Budějovice, který bude z místa vysílat živě. Akce je zdarma.

 


 

ČERVEN

Od 1.6 – 31.8. : POZNEJ STROM: Vydejte se na Stifterovu stezku s poznáním. Akce Poznej strom Vás procvičí v dendrologických znalostech a navazuje tak na loňskou úspěšnou Ptačí stezku. Hádanky zde budou umístěny od 1.6. do 31.8.2022. Na celkem 12 zastaveních budete hádat druh stromu. Správnou odpověď si můžete ověřit přes uvedený QR kód. Ať se daří!

10.06. – 17,00h: PŘEDNÁŠKA: JIHOČESKÉ VÍKENDY: Přijďte si poslechnout velmi zajímavou přednášku o tipech na výlety po Jižních Čechách. Kavárna U Tří koček, vstupné ZDARMA! 

11.06.: SOUTĚŽ V PLÁŽOVÉM ÚTOKU: Soutěž sborů dobrovolných hasičů na pláži v Horní Plané. Pořádá SDH Pernek.

11.06. – 14,00h: LETECKO-MODELÁŘSKÝ DEN, ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZÓNY: Tradiční akce leteckých modelářů. Louka Maňávka nad Horní Planou.

12.06. – 11,00h: ŠUMAVSKÝ POHÁR MTB: Každoroční cyklistický závod v rámci regionálního seriálu MTB XCO. Hřiště na Dobré Vodě Horní Planá.

24.06. – 20,00h: CRAZY DOGS: Rock´n´rollový večer s pražskou kapelou Crazy Dogs v Letním kině Horní Planá. Vstupné 100,- Kč. Při nepřízni počasí se koncert přesune do sálu Kulturního a informačního centra, Náměstí 8, Horní Planá. 

25.06. – 13,00h: 150. VÝROČÍ ZALOŽENÍ HASIČŮ V HORNÍ PLANÉ: Oslava významného jubilea hornoplánských hasičů s pokřtěním nového zásahového vozidla. Akce se koná před hasičskou budovou od 13,00 hodin. Vystoupí několik kapel.

30.06. – 21,30h: LETNÍ KINO: FILM ZA VYSVĚDČENÍ: Promítání pro děti za vysvědčení zdarma – www.kinohorniplana.cz


 

ČERVENEC

01. – 29.07.: LETNÍ KINO HORNÍ PLANÁ: Promítáme každé pondělí a pátek. Více na www.kinohorniplana.cz

Od 1.6 – 31.8. : POZNEJ STROM: Vydejte se na Stifterovu stezku s poznáním. Akce Poznej strom Vás procvičí v dendrologických znalostech a navazuje tak na loňskou úspěšnou Ptačí stezku. Hádanky zde budou umístěny od 1.6. do 31.8.2022. Na celkem 12 zastaveních budete hádat druh stromu. Správnou odpověď si můžete ověřit přes uvedený QR kód. Ať se daří!

06. – 27.07. – 18,00h: KULTURNÍ LÉTO U KAŠNY. Hudební a divadelní středy u kašny na náměstí. Koncerty různých žánrů a divadelní představení pro děti i dospělé. Vstupné zdarma. Hrajeme za každého počasí.

15. – 17.07.: MARKÉTSKÁ POUŤ. 30. ročník lidové pouti s atrakcemi, trhem tradičních řemesel, kulturním programem, svatou mší, sokolníky atd.

18. – 22.07: PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR KIC. Tradiční tábor Kulturního a informačního centra Horní Planá. Tábor plný her, zábavy, výletů a tvoření pro hornoplánské děti na I. stupni ZŠ.


 

SRPEN

01. – 29.08.: LETNÍ KINO HORNÍ PLANÁ: Promítáme každé pondělí a pátek. Více na www.kinohorniplana.cz

Od 1.6 – 31.8. : POZNEJ STROM: Vydejte se na Stifterovu stezku s poznáním. Akce Poznej strom Vás procvičí v dendrologických znalostech a navazuje tak na loňskou úspěšnou Ptačí stezku. Hádanky zde budou umístěny od 1.6. do 31.8.2022. Na celkem 12 zastaveních budete hádat druh stromu. Správnou odpověď si můžete ověřit přes uvedený QR kód. Ať se daří!

03. – 31.08 – 18,00h: KULTURNÍ LÉTO U KAŠNY. Hudební a divadelní středy u kašny na náměstí. Koncerty různých žánrů a divadelní představení pro děti i dospělé. Vstupné zdarma. Hrajeme za každého počasí.

06.08.: DOWNTOWN – MISTROVSTVÍ ČR. Extrémní a adrenalinové závody na kolech v neobvyklém terénu.

15. – 19.08.: PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR – DIVADELNÍ DÍLNA. Příměstský tábor pro děti zaměřený na divadelní umění. Pořádá divadelní společnost Divadlo Kapsa – Andělská hora. Informace o přihláškách atd. včas přineseme. Bude probíhat v prostorách Kulturního a informačního centra Horní Planá, Náměstí 8.

27.08. – 11,00h: HORNOPLÁNSKÁ TRAKTORIÁDA. Tradiční a velmi oblíbené soutěžní klání traktorů. Hřiště na Dobré Vodě Horní Planá.

 


 

ZÁŘÍ

09. – 10.09.: SEPTEMBEER FEST: 8. ročník velkých slavností malých pivovarů s bohatým programem. Akce je zdarma a koná se tradičně na parkovišti u pláže v Horní Plané.

 


 

ŘÍJEN

15.10. – 14,00h: DRAČÍ PEČENÍ. Pouštění všelijakých draků, pečení „dračích“ vuřtů. Akce je zdarma a probíhá na hřišti na Dobré Vodě v Horní Plané.


 

LISTOPAD

11.11. – 16,00h: NA SVATÉHO MARTINA. Svatomartinská slavnost s vystoupením dětí, soutěžemi apod. Pořádá MŠ Horní Planá, Muzeum – Rodný dům Adalberta Stiftera a Kulturní a informační centrum Horní Planá. Akce je zdarma a koná se na náměstí v Horní Plané.

26.11. – 10,00h: LIDOVÝ JARMARK A ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Staré šumavské recepty a řemeslné práce na první adventní sobotu v prostorách Muzea Adalberta Stiftera, mlsný trh na náměstí s kulturním programem. V 17,00h dále vystoupí děti z MŠ a ZŠ Horní Planá, sváteční slovo pronese starosta města Bc. Jiří Hůlka a společně rozsvítíme vánoční strom. Akci pořádá Muzeum – Rodný dům Adalberta Stiftera ve spolupráci s Kulturním a informačním centrem Horní Planá.

28.11.: JEŽÍŠKOVA POŠTA. Od pondělí 28.11. až do středy 14.12. můžete nosit dopisy Ježíškovi do Petronelovy schránky, kterou najdete před dveřmi do Infocentra Horní Planá.

 


 

PROSINEC

02.12. – 17,00h: MIKULÁŠ. Mikuláš, čert a anděl navštíví hornoplánské děti, které podaruje drobným dárečkem. Ovšem, jestli byly přes rok hodné. Akce je zdarma a koná se před velkou kašnou na náměstí v Horní Plané. Pořádá Kulturní a informační centrum ve spolupráci se sborem dobrovolných hasičů Pernek.

10.12. – 17,00h: VÁNOČNÍ PROMÍTAČKA. 2. ročník Vánoční promítačky, aneb pojďte v zimě do letního kina a užijte si tak předvánoční nenahraditelnou atmosféru. Více na www.kinohorniplana.cz

23.12. – 18,00h: ŽIVÝ BETLÉM. Vánoční legenda sehraná hornoplánskými ochotníky s živými zvířaty a hudebním doprovodem. Akce se koná před kostelem sv. Markéty na náměstí v Horní Plané.

25.12.: KONCERT – MUSICA VIVA. Tradiční vánoční koncert hornoplánského smíšeného sboru v kostele sv. Markéty. Vstupné dobrovolné.

31.12. – 22,00 – 01,00h: SILVESTR. Oslava konce roku a vítání nového spolu s DJ Martinem Procházkou. Akce se koná na náměstí v Horní Plané a je zdarma.

Změna programu vyhrazena!

Pravidelné akce

Hornoplánské zimní hry

Leden
Sportovní sranda klání jednotlivců i rodin v zimních hrách. Pro všechny kdo se nebojí mrazu a sněhu a i toho, když ani jedno zrovna nebude 🙂

Masopust

Únor
Masopustní průvod začíná u radnice, kde si rychtář masopustních koledníků vyžádá u starosty města „povolení Horní Planou s masopustem prochoditi“. Poté se za bujného veselí vydává na svou celodenní pouť městečkem velmi pestrý průvod maškar. Hlavním smyslem je pobavit sousedy i sebe. Večer následuje masopustní zábava.

MDŽ

Březen
Jarní oslava Mezinárodního dne žen pro dámy každého věku.

Čarodějnice a májka

Duben
30. dubna se v podvečer na náměstí v Horní Plané koná slavnost ve znamení příchozího jara – stavění májek. Na tento večer bývá svolán i Velký slet čarodějnic s bohatým programem a posezením u ohně .

7 DNÍ NA KOLE

Květen
Zahájení cyklistické sezóny v Horní Plané. Nabídka nejzajímavější tras pro milovníky kola a přírody.

Den dětí

Konec května nebo začátek června
Zábavné odpoledne plné soutěží pro celou rodinu.

Zahájení sezóny, letecko-modelářský den

Červen
Tradiční akce leteckých modelářů. Ukázky rádiem řízených modelů letadel, větroňů a helikoptér. Zahájení turistické sezóny.

Multižánrový HP FEST

Červenec
Vystoupení kapel různých žánrů v letním kině.

Markétská pouť

Červenec
Obnovená tradice lidových poutí se současnými atrakcemi – trh tradičních řemesel, kulturní program, mše svatá, kolotoče apod.

Kulturní léto u kašny na náměstí

Červenec, srpen
Hudební a divadelní středy u kašny na náměstí v Horní Plané (při nepříznivém počasí v sálu Kulturního a informačního centra). Koncerty hudby různých žánrů a divadelní představení pro děti i dospělé vždy od 18.00 hodin.

Letní kino

Červenec, srpen
Program na www.kinohorniplana.cz

Hornoplánská Traktoriáda

Srpen
Tradiční a velmi oblíbené soutěžní klání traktorů domácí a tovární výroby. Večer zábava s kapelou.

Septembeer Fest

Září
Velké slavnosti malých pivovarů s bohatým doprovodným programem. Pivní soutěže, vystoupení kapel atd.

Dračí pečení

Říjen
Pouštění všelijakých draků, pečení vuřtů.

Svatý Martin

Listopad
Svatomartinská slavnost s vystoupením dětí. Pořádá Památník – Rodný dům Adalberta Stiftera ve spolupráci s Kulturním a informačním centrem Horní Planá a MŠ a ZŠ Horní Planá.

Jarmark u Stifterů

Adventní sobota – první.
Staré šumavské recepty na dobroty ožívají, jakož i drobné řemeslné práce na první adventní sobotu.

Rozsvícení vánočního stromu, Ježíškova pošta

Adventní neděle – první.
1. Adventní neděle, sváteční slovo starosty, program u radnice. Zahájení posílání dopisů Ježíškovi.

Mikuláš

Prosinec
Mikuláš, anděl a čert navštíví hornoplánské děti, které podaruje drobným dárečkem. Ovšem, jestli byly přes rok hodné!

Vánoční promítačka

Prosinec
Aneb v zimě do letního kina! Více na www.kinohorniplana.cz

Živý betlém a betlémské světlo

Prosinec
(23. prosince)
Vánoční legenda sehraná hornoplánskými ochotníky se živými zvířaty a hudebním doprovodem.

Musica Viva

Prosinec
Tradiční vánoční koncert hornoplánského smíšeného sboru v kostele sv. Markéty.

Silvestr

Prosinec
Oslava konce roku a vítání nového za doprovodu DJ muziky.

Share This