V letním kině zavládne nostalgická atmosféra. Přeneseme se do časů Seidelovy Šumavy.

Unikátní akce se v červnu uskuteční v hornoplánském letním kině. Promítat se zde budou dobové snímky staré Šumavy a krátké filmy z Fotoateliéru Seidel. Doplní je doprovodné povídání o časech, kdy krásy Šumavy objevovali fotografové, literáti, turisté i místní lidé.

 

Akce s názvem Seidelova Šumava je na programu 14. června od 21 hodin. „Věřím, že tohle bude jedinečný zážitek. Velkoformátové promítání, atmosféra letního kina, vzácné staré záběry, to je úžasná kombinace, která zafunguje jako stroj času,“ uvádí ředitelka Kulturního a informačního centra Horní Planá Lucie Roubínová.

Šumavou diváky provedou Zdena Mrázková a Petr Hudičák z Musea Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově a Jindřich Špinar z Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích. Pomyslnou třešničkou na dortu pak bude dobový hudební doprovod Krumzušbandu z Českého Krumlova.

„V rámci akce bude možné navštívit kapli Panny Marie Bolestné, a to od 22 hodin do půlnoci, což bezesporu bude také silný zážitek,“ upozorňuje Lucie Roubínová.

Vstupné na Seidelovu Šumavu bude 100 korun. Na místě bude zajištěno občerstvení.

Podrobné informace k akci naleznete na www.sumava-lipno.eu.

Autor textu: Václav Votruba

 

Share This